توزیع کیف پارچه ای به جای پلاستیک در فروشگاه ها

تاریخ درج خبر :۱۳۹۵/۸/۱۷

زمین آنلاین: یک موسسه غیرانتفاعی با هدف گسترش فرهنگ کاهش استفاده از پلاستیک در خریدهای روزانه و اشتغال زایی، کیف های پارچه ای خرید روزانه را طراحی، تولید و عرضه کرد.


به گزارش زمین آنلاین، موسسه غیرانتفاعی "افق بخش سوم" در راستای کاهش مصرف پلاستیک های روزانه، اقدام به تولید کیف های پارچه ای و توزیع آن در بازار با قیمت بسیار مناسب کرده است.

این موسسه که یک شبکه کارآفرینی خلاق است که راه حل های مناسب نیازهای اجتماعی و محیط زیستی ارائه می دهد که فعالیت رسمی خود را از سال 94 آغاز کرده است.

در این راستا، پروژه کارآفرینانه اجتماعی به نام "مانیز" با شعار "ما نیز مردمی هستیم" طراحی شد. در فاز اول، کیسه های پارچه ای سفارشی برای شرکت های مسئولیت پذیر اجتماعی تولید می شد و در فاز دوم، کیف های پارچه ای مانیز با هدف فرهنگسازی، به عنوان کالایی اجتماعی و زیست محیطی از طریق خرده فروشی های علاقمند در دسترس شهروندان آگاه قرار گرفت.

در این پروژه، با کمک هنرمندان و متخصصان کیف هایی جذاب و خواستنی طراحی و  توسط گروه های حاشیه ای ( زنان سرپرست خانواده، معتادین بهبود یافته، معلولین)، تولید می شود و از طریق خرده فروشان علاقمند به مشارکت در "طرح فروشگاه های سبز مانیز" در دسترس شهروندان قرار می گیرد.

تا کنون 250 فروشگاه در تهران در مناطق 2 و 5 و 90 نقطه در کرج، 10 نقطه در شیراز، 10 نقطه در گرگان و 10 نقطه در بجنورد و اهواز به طرح فروشگاه های سبز مانیز پیوسته اند.

نظرات
ثمره   ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
سلام. آیا امکان تهیه این کیفها برای اشخاص هم وجود دارد؟ من میخوام تهیه و استفاده کنم. چطور میتونم؟
وبسایت
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید