ترامپ به سمت منحل کردن آژانس محیط زیست قدم برمی‌دارد

تاریخ درج خبر :۱۳۹۵/۱۱/۱۷

زمین آنلاین: روزنامه گاردین امروز خبری با تیتر «ترامپ به سمت منحل کردن آژانس محیط زیست قدم برمی‌دارد» منتشر کرد که باعث شگفتی شد.


روزنامه گاردین امروز خبری با تیتر «ترامپ به سمت منحل کردن سازمان محیط زیست قدم برمی‌دارد» منتشر کرد که باعث شگفتی شد.

به گزارش زمین انلاین به نقل از زیست بوم، آژانس محیط زیست آمریکا ( EPA ) یکی از برجسته ترین مراکز محیط زیستی در دنیا به شمار می رود و با توجه به نقش کلیدی ایالات متحده در آلودگی محیط زیست و اهمیت این کشور در حل معضلات این حوزه، این خبر می تواند نگران کننده قلمداد شود.

مایرون ابل، یکی از مشاوران ارشد ترامپ به گاردین گفت: موضوعات مربوط به آموزش تغییرات اقلیمی می تواند «کنار گذاشته» شده و استانداردهای مصرف سوخت خودرو مورد بازنگری قرار گیرند.

وی افزود: دونالد ترامپ به سمت انحلال آژانس حفاظت محیط زیست EPA گام برمی دارد و کارکنان پیشین این آژانس باید"بسیار نگران" چشم اندازهای تازه ای باشند که توسط اسکات پروت طراحی شده است.تلاس دونالد ترامپ برای انحلال آژانس حفاظت از محیط زیست

چندی ترامپ، اسکات پروت را که دادستان کل ایالت اوکلاهاما  بود به ریاست آژانس حفاظت محیط زیست منصوب کرد. پروت نیز مانند ترامپ به تغییرات اقلیمی و توافق های آن اعتقادی ندارد.

مایرون ابل که در راس تیم تحول آژانس حفاظت از محیط زیست قرار دارد گفت: پژوهش های زیست محیطی آژانس، گزارش ها و داده ها از وب سایت آژانس حذف نخواهد شد اما موضوعات آموزش اقلیمی ممکن است تغییر و یا کنار گذاشته شود.

همچنین ابل با اشاره به بررسی استانداردهای مصرف سوخت خودروها، که در دوران باراک اوباما به منظور انجام تعهدات ایالات متحده در راستای کاهش تولید گازهای گلخانه ای از دستور کار خارج شدند، بیان داشت که این استانداردها مجدداً مورد بازنگری قرار می گیرد و اگر لازم باشد دوباره به کار گرفته خواهند شد.

او گفت: انحلال آژانس محیط زیست به زمان و درنگ بیشتری نیاز دارد و البته تصمیم گیری در خصوص انحلال آن در نهایت به وسیله کنگره انجام خواهد گرفت. 
تلاس دونالد ترامپ برای انحلال آژانس حفاظت از محیط زیست
 این مشاور ارشد رئیس جمهور در بخش محیط زیست گفت: ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی گفته بود که قصد دارد  آژانس حفاظت از محیط زیست را لغو یا اختیارات آن را محدود تر کند. او این کار را به عنوان یک هدف در دراز مدت دنبال می کند و نمی توان با تکان دادن یک عصای جادویی این آژانس را از میان برداشت.

آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده در سال 1970 برای حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست ایجاد شده است.

ابل همچنین قبلا گفته بود که دو سوم از کارمندان آژانس و 1500 نفر از مهندسان، دانشمندان و محققان را می توان اخراج کرد.

به نظر می رسد ترامپ و حامیان او در نظر دارند ابتدا با کاهش بودجه های آژانس محیط زیست این کشور آن را تضعیف کرده و در نهایت وظایف، اختیارات و بودجه آن را به ایالت‌ها انتقال دهند امری که از سوی صاحب نظران حوزه محیط زیست اقدامی افسارگسیخته و خطرناک برای کره زمین ارزیابی می شود. 

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید