وضعیت مرگبار رودخانه بشار یاسوج/ وجود فلزات سنگین در رودخانه

تاریخ درج خبر :۱۳۹۶/۵/۲

زمین آنلاین : مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت "رودخانه بشار" مرگبار شده است.


رودخانه بشار یاسوج

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت "رودخانه بشار" مرگبار شده است.

 سید اسدالله هاشمی  در جلسه شورای حفاظت منابع آب به ایسنا گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر باید وضعیت آب را در این استان جدی بگیریم.

وی با اشاره به اینکه نباید جزیره ای عمل کنیم، بیان کرد: این رویه جلسه محور و نگاه بخشی برخی مدیران صحیح نیست و باید کارهای اساسی صورت بگیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برخی‌ها می گویند برای تالاب‌ها و دریاچه خشک "کوه‌گل" سی سخت لوله‌کشی و جلسه گذاشته ایم اما چرا محیط زیست در جریان نیست؟ دوستان ادارات ‌کل آب منطقه‌ای، علوم پزشکی و جهاد کشاورزی استان هر بلایی دلشان خواست سر رودخانه بشار آوردند.

وی ادامه داد: باید هنگام برگزاری جلساتی در این زمینه ها و تصویب مصوبات آن اداره کل محیط زیست استان در جریان کارها قرار بگیرد و ما به عنوان متولی خبری از این کارها نداریم و چیزی نمی‌بینیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این استان همه چیز در طبیعت خوب خود دارد اما داریم خودزنی می‌کنیم و رود، جنگل و هر چه داریم را با برخی کارها نابود کردهایم.

هاشمی تاکید کرد: فاضلاب بیمارستان امام سجاد(ع) هم رودخانه بشار را آلوده کرده است و فلزات سنگین موجود در این رود، سلامت مردم را به خطر انداخته است.

وی گفت: جهاد کشاورزی به دنبال اینست که هر جا می‌خواهد پمپ بگذارد و کشاورزی کند اما این موضوع برای" رودخانه بشار" یک زنگ خطر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مجموعه جهاد کشاورزی سیستم‌های نوین آبیاری را اجرایی کرده اند و در مصرف آب نیز صرفه جویی شده اما این کار با افزایش سطح زیرکشت خنثی شده است و سودی به حال منابع آبی ندارد.

هاشمی با بیان اینکه وضعیت "رودخانه بشار" مرگبار شده است، اضافه کرد: از امروز جلوی کوچکترین حرکتی در "رودخانه بشار" را با هماهنگی دستگاه قضا می‌گیریم. وضعیت آب بحرانی است و نباید کارهای ما این وضعیت را بدتر کند.

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید