فعالیت های کنشگران مدنی محیط زیستی در هفته پایانی مهر

تاریخ درج خبر :۱۳۹۶/۷/۳۰

زمین آنلاین : حفاظت و صیانت از عرصه های طبیعی بکر وناب و حفظ حیات سایر جانداران وظیفه ی همگانی قلمداد می شود.کمتر کسانی در روزمرگی این دنیای پرفراز و نشیب دغدغه ی محیط زیست و حفظ حیات جانداران را از یاد نبرده اند.در هفته پایانی مهرماه فعالان و انجمن های محیط زیستی کشور در راستای حفظ و حراست عرصه های منابع طبیعی برنامه هایی را انجام دادند.

به رسم هر هفته تلاش داریم در قرارسبز، رسانه ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.


جهت فرهنگ سازی  و آگاهی به دیگر هم وطنان مان به گوشه ای از فعالیتهای انجام شده اشاره ای خواهیم داشت:

 

1_#قرارسبز در شهر#شوشتر استان#خوزستان

 به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی، پاکسازی محوطه ورزشگاه تختی توسط مسئولین و بازیکنان تیم امید اندیشه و پاکسازی مسیر کوهپایه های منطقه تنگ عقیلی توسط اعضای کوهنوردی هامون شوشتر انجام شد.

2_#قرارسبز در شهر#شیراز_استان#فارس

صد و چهل وششمین برنامه پاکسازی طبیعت فارس در جشنواره انار ارسنجان انجام شد. این جشنواره سومین سال متوالی است که در راستای حمایت از جوامع محلی و با دستاوردهای بومی منطقه در ارسنجان برگزار میشود.

3_#قرارسبز در شهر#گیلان استان#گیلان

انجمن بوم بانان گیلان در افتتاحیه ی نمایشگاه نقاشی، صنایع دستی و هنرهای تجسمی سندروم داون شرق گیلان حضور یافتند، که در حاشیه ی این نمایشگاه طومار مطالبه رسیدگی و تصویب هر چه سریعتر لایحه حمایت از معلولان  و لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان امضا شد.

4_ #قرارسبز در شهر#تهران

مدرسه ی طبیعت طهران با هدف ایجاد فرصت رهایی، تجربه ی آزادی و شوق بازی در طبیعت برای کودکان 3 تا 12 سال پنجمین اردو را در هوای پاییزی به انجام رساند. گل بازی و خاک بازی ، پختن نان و بازی در دامان طبیعت از جمله فعالیت هایی است که کودکان در این اردو انجام دادند.

5_#قرارسبز در شهر#شیروان استان#خراسان شمالی

بیست و چهارمین همایش پاکسازی طنین پاکبانان شیروان در مسیر میدان انقلاب تا میدان کوهنورد با مشارکت همیاران مردمی انجام شد.

6_#قرارسبز در شهر#مشهد استان#خراسان رضوی

روستای ابرده در مشهد با همت انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشکده علوم پزشکی پاکسازی شد.

7_#قرارسبز در شهر#خوروبیابانک استان#اصفهان

پاکسازی طبیعت روستای آبگرم با همت انجمن مهربانان طبیعت بیابانک و همراهی اداره ی ورزش و جوانان شهرستان خوروبیابانک و پایگاه بسیج سمیه انجام شد.

8_#قرارسبز در شهر#یاسوج استان#کهگیلویه و بویراحمد

نهضت سبز زاگرس درادامه فعالیت‌های‌ انسان دوستانه‌ خود؛ بین دانش‌آموزان‌ کم بضاعت منطقه ی جلاله یکی از روستاهای محروم استان کهگیلویه و بویراحمد لوازم التحریر و پوشاک توزیع کردند.

9_#قرارسبز در شهر#تهران

شاهین تیوای حسینی  از آلمان تا ایران را با هدف به چالش کشیدن استفاده ی بیش از اندازه از سوخت های فسیلی با چرخ پیمود، وی یک سال و هشت ماه در راه بود تا چرخش را به موزه ی هنرهای معاصر هدیه کند.

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید