برنامه های سمن ها و فعالان محیط زیستی سراسر ایران در هفته سوم آبان

تاریخ درج خبر :۱۳۹۶/۸/۲۳

هنگامی که از حفاظت محیط زیست صحبت به میان می آید، انجمن های مردم نهاد و فعالان محیط زیستی همیشه پیش قدم هستند. در سومین هفته از آبان ماه نیز برنامه های متنوعی از سوی سمن ها و فعالان محیط زیستی سراسر ایران برای تحقق این امر انجام شد.

به رسم هر هفته تلاش کردیم در قالب مجموعه #قرارسبز به گوشه ای از فعالیت ها و برنامه های آموزشی صورت گرفته از سوی انجمن ها و فعالان محیط زیست اشاره ای کنیم و رسانه ای برای تمام این عزیزان باشیم.


1. #قرارسبز در شهر #موچش استان #کردستان

مسابقه ی نقاشی با موضوع محیط زیست بر روی بنرهای بازیافتی، توسط مهدکودک و پیش دبستانی راهین و انجمن شنه ی نوژین کردستان با همکاری کانون پرورش فکری در شهر موچشِ استان کردستان برگزار شد.

2. #قرارسبز در شهر #رودسر استان #گیلان

کارگاه آموزشی حفاظت از محیط زیست توسط موسسه ی محیط زیست آسمانرود رحیم آباد و انجمن حامیان محیط زیست لنگرود در دبستان هدف  و شهیده انیس نوری رحیم آباد، رودسر انجام شد.

3. #قرارسبز در منطقه #چالابه استان #کرمانشاه

گرد همایی سازمان های مردم نهاد و فعالان محیط زیست و منابع طبیعی عضو شورای هماهنگی استان کرمانشاه با حضور 100 نفر از دلسوزان طبیعت، در منطقه چالابه کرمانشاه جهت جمع آوری بذر بلوط و بررسی آفتهایی که زاگرس را تهدید می کند، برگزار شد.

4. #قرارسبز در شهر #شاندیز استان #خراسان_رضوی

به همت انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات و همکاری پایگاه بسیج شهید رجایی حوزه 4 عمار در خصوص فعالیت های  محیط زیستی، پاکسازی حاشیه ی جاده شاندیز با جمع آوری بیش از یک تن زباله انجام شد.

5. #قرارسبز در شهر #لنگرود استان #گیلان

اعضای جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود از تالاب کیاکلایه بازدید کردند. همچنین در دبستان فرزانه توسط آموزشیاران جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود در خصوص کاهش تولید و تفکیک زباله  از مبداء آموزش هایی داده شد.

6. #قرارسبز در شهر #نورآباد_ممسنی استان #فارس

به همت انجمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی، سیزدهمین سه شنبه بدون خودرو در ممسنی با شعار: پیشگام فرهنگ سازی باشیم، انجام گرفت.

7. #قرارسبز در شهر #خرم_آباد استان #لرستان

دانش آموزان مجتمع دخترانه سما از نهالستان جناب آقای افشار پدر بلوط ایران بازدید کردند، در ادامه ی این برنامه کارگاه کاشت بلوط توسط آقای افشار برای دانش آموزان برگزار شد.

8. #قرارسبز در شهر #آبدانان استان #ایلام

به همت انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان جمع آوری در بطری های پلاستیکی توسط دانش آموزان دبستان فاطمه جهت حفاظت از محیط زیست و کمک به نیازمندان انجام شد.

9. #قرارسبز در شهر #نیشابور استان #خراسان_رضوی

پاکسازی معابر در روز اربعین توسط کانون محیط زیست، گردشگری و اقوام دانشکده علوم پزشکی نیشابور انجام شد.

10. #قرارسبز در شهر # گیلان استان #گیلان

به همت گروهی از اعضای انجمن بوم بانان گیلان، جمع آوری زباله های مسیر حرکت زائرین اربعین حسینی انجام گرفت.

11. #قرارسبز در شهر # یاسوج استان #کهگیلویه_و_بویراحمد

نمایشگاه کاردستی با چوب بستنی در مدرسه دخترانه پویا در شهر یاسوج برگزار شد.

12. #قرارسبز در شهر #لاهیجان استان #گیلان

مهد و پیش دبستانی نگاه نو با رویکرد محیط زیستی، مسابقه نقاشی با موضوع دُرنا و حفظ محیط زیست به مناسبت روز جهانی جلوگیری از تخریب محیط زیست در جنگ و درگیری های مسلحانه را برگزار کردند.

13. #قرارسبز در شهر #اردبیل استان #اردبیل

به همت کمپین شهر پاک، گلدان هایی در غرفه بازیافت با شعار: اردبیل با اراده تو تغییر می کند، همراه با ارائه توضیحات در مورد نحوه استفاده دوباره از پت هایی که بعد از خالی شدن تبدیل به زباله می شوند و با کمترین میزان آب می توان به عنوان گلدان استفاده کرد، برگزار شد.

لازم به توضیح است که کمپین شهر پاک اولین بار توسط نهضت سبز زاگرس یاسوج، در کشور شروع به فعالیت کرد.

14. #قرارسبز در منطقه #کرخه استان #خوزستان

پنجمین نشست سازمان های مردم نهاد محیط زیستی شمال خوزستان با حضور نمایندگان 19 انجمن محیط زیستی 7 شهرستان شمالی خوزستان در پارک ملی کرخه و مرکز تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی برگزار شد. در این نشست شرکت کنندگان در خصوص ایجاد یک تشکل استانی جهت پیگیری و پرداختن به موضوعات محیط زیستی شمال خوزستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

15. #قرارسبز در شهر #رضوانشهر استان #گیلان

کارگاه آموزشی آشنایی با جنگل های هیرکانی توسط موسسه محیط زیستی شقایق های وحشی هیرکانی در شهرستان رضوانشهر برگزار شد.

16. #قرارسبز در شهر #مهاباد استان #آذربایجان_غربی

همایش دوچرخه سواری همگام با صد و یکمین هفته از کمپین سه شنبه های بدون خودرو با حضور بیش از دویست نفر به همت انجمن ژیانه وه ی ژینگه مهاباد و با همراهی هیات دوچرخه سواری شهرستان برگزار و در پایان نیز به رسم یاد بود به شرکت کنندگان هدایایی تقدیم شد.

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید