درخواست فضانورد "ایستگاه فضایی بین‌المللی" برای کاهش انتشار کربن

تاریخ درج خبر :۱۳۹۸/۷/۱۹

"لوکا پارمیتانو" یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی ضمن ارسال پیامی به زمین، کاهش انتشار کربن در اتمسفر را خواستار شد.


"لوکا پارمیتانو" یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی ضمن ارسال پیامی به زمین، کاهش انتشار کربن در اتمسفر را خواستار شد.

 

 به نقل از دیلی‌میل به نقل از ایسنا، انتشار گاز کربن و گرمایش جهانی، به اندازه‌ای افزایش یافته است که تقاضای کاهش انتشار آن به ارتفاع ۲۵۰ مایلی از زمین هم رسیده است.

 

در این راستا یکی از فضانوردان "ایستگاه فضایی بین‌المللی" به نام "لوکا پارمیتانو"(Luca Parmitano) که ایتالیایی است، ویدئویی به سازمان ملل متحد ارسال کرد و اقدام سریع این سازمان را برای مقابله با مشکل گرم شدن زمین خواستار شد و گفت: قطعا هیچ جایی مانند خانه (زمین) نیست.

 

وی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات لازم در این امر ادامه داد: هم‌اکنون نیاز است که همه با هم کار کنیم و روند تغییرات آب‌وهوایی را متوقف کنیم.

 

"پارمیتانو" افزود: تغییرات آب‌وهوا باعث می‌شود که سیب در مالدیو از بین برود، یخچال‌های طبیعی کوچک شوند و درجه حرارت هوا در اروپا افزایش یابد.

 

وی در ماه ژوئیه سال جاری به عنوان یکی از فضانوردان ماموریت "اکسپدیشن ۶۰"(Expedition 60) وارد "ایستگاه فضایی بین‌المللی" شد.

لوکا پارمیتانو

این فضانورد به همراه ۲ تن دیگر سوار بر فضاپیمای "سایوز "( Soyuz MS-۱۳) شدند و ۶ ساعت را برای رسیدن به ایستگاه فضایی سپری کردند.

 

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید