"لایحه حمایت از محیط‌بان‌ها و جنگل‌بان‌ها" همچنان خاک می خورد و مدافعان طبیعت ایران همچنان یا شهید می شوند و یا مجروح و یا مظلومانه در راهروهای دادگاه ها بدهکار می شوند که چرا به وظایف خود عمل کرده اند! گویی سرنوشت طبیعت ایران و حافظانش، برای هیچ دولت، مجلس و نماینده ای اهمیت ندارد؛ مخصوصا دولتی که خود را "محیط زیستی ترین دولت تاریخ ایران" نام داده و البته در بی توجهی به حافظان و مدافعان طبیعت، تامین نکردن بودجه مناسب حفاظت و حمایت از متخلفان، سنگ تمام گذاشته است.

گل خوردن ابتکار از خودی ها

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۶/۵/۲۸

نخستین زمزمه های رفتن احتمالی معصومه ابتکار از پردیسان را، هیچ کس جدی نگرفت. حتی آنهایی که در مخالفت با او و برای رفتنش از صندلی ریاست بر محیط زیست ایران، از همان روزهای نخست آمدنش به پردیسان جوش وجلا می زدند. این تلاش ها که ابتدا از فضای مجازی شروع شد خیلی زود در میان جنبش نورسته محیط زیست طرفدارانی پیدا کرد. همان جنبشی که خود خانم رییس سازمان حفاظت محیط زبیت هم در دولت اصلاحات و هم اعتدال، باعث و بانی رشد و همگانی شدنش بود.مخصوصا بخش رادیکال بدنه این جنبش که تنها راه اثبات دلسوزی برای طبیعت و زیستمندان را ابراز مخالفت با شخص معصومه ابتکارال می دانستند و به قول یکی از فعالان این حوزه، حتی در واکنش به خشک شدن گلدان خانه شان نیز ابتکار را مقصر و مخاطب قرار می دادند.


با درخواست عدم تمدید ماموریت در سازمان محیط زیست از جانب حیدرزاده، ابتکار طی حکمی ناصر مهردادی را به سمت مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران منصوب کرد.

قاتل پلنگ من نیستم !

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۵/۵/۲۹

زمین آنلاین: عبدالله زارع دامدار سوادکوهی اتهام شکار پلنگ را رد کرد. 


مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران اظهارکرد: تا زمانی که رأی دادگاه در مورد ضاربین محیط‌بانان صادر نشود نمی‌توانیم نسبت به احراز شهادت آنها اعلام نظر کنیم.


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدام سازمان محیط زیست در جلوگیری از ساخت شفارود، گفت: تخریب جنگل‌های شفارود و ساخت سد به بهانه تأمین آب شرب اقدام قابل قبولی نیست. 


‌بازپرس ویژه قتل پرونده محیط بانان هرمزگانی از ارسال پرونده شکارچی غیرقانونی یک ماه پس از جنایت با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری خبر داد.


به منظور اجرایی شدن تفاهم‌نامه منعقده میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت دادگستری که 16 خردادماه سال‌جاری به امضاء معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری رسید، کمیته حقوق شهروندی سازمان حفاظت محیط زیست آغاز به کار کرد.


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه نحوه حمل «سلاح شکاری» در صورت تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان تغییر می‌کند، گفت: در لایحه حمایت از محیط‌بانان به خواسته‌ها و کمبودهای محیط‌بانان توجه شده است.

هوای پاک در انتظار تصمیم مجلس

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۵/۳/۳۱

زمین آنلاین: معاون پارلمانی سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه هوای پاک از مطالبات جدی مردم است، گفت: رسیدگی به لایحه هوای پاک از اولویت‌های مهم کشور است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16