«سبزینه» نخستین روزنامه صبح کشاورزی و محیط زیست ایران

تاریخ درج خبر :۱۳۹۵/۲/۶

 «سبزینه» روزنامه ای است که آرام و بی هیاهو، می رود تا جایش را میان مخاطبان محیط زیست، منابع طبیعی و کشاورزی باز کند.


به گزارش زمین آنلاین زیست بوم نوشت: این روزنامه که بر پیشانی اش عنوان «نخستین و تنها روزنامه صبح کشاورزی و محیط زیست کشور» نقش بسته، با همکاری جمعی از روزنامه نگاران باتجربه و حرفه ای محیط زیست کشور به روی پیشخوان دکه های مطبوعاتی آمده است.

بهار سلاحورزی دبیر تحریریه «سبزینه» گفت: سبزینه روزنامه ای تخصصی در زمینه های محیط زیست آب، منابع طبیعی کشاورزی صنایع غذایی و شیلات است که با هدف فرهنگ سازی و نقد سازنده منتشر می شود.

وی افزود: این روزنامه علاوه بر اینکه به مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی  و کشاورزی به صورت تخصصی می پردازد و مسائل و چالش های روز این حوزه ها را اطلاع رسانی و با کمک کارشناسان و اساتید حوزه تحلیل و بررسی می کند، به گفتگو با افرادی همچون هنرمندان و ورزشکاران می نشیند که مورد علاقه مخاطبان غیر تخصصی هستند و از این منظر می کوشد در این زمینه دست به فرهنگسازی بزند.

ایشان در ادامه گفت: توزیع این روزنامه سراسری است و از تمامی فعالان و دوستداران محیط زیست و عرصه های طبیعی کشور در هر کجای کشور دعوت می کند تا با اطلاع رسانی در زمینه مشکلات موجود برای رفع این معضلات سبزینه را یاری و به محیط زیست کشور کمک شود.

سلاحورزی گفت: گسترش شبکه های اجتماعی با همه محاسنی که دارد به شیوع اخبار غلط هم دامن می زند که متاسفانه حوزه محیط زیست هم در امان نمانده است.
«سبزینه» نخستین روزنامه صبح کشاورزی و محیط زیست ایران است
این روزنامه نگار افزود: علاقمندی به اخبار محیط زیست، کشاورزی و منابع طبیعی در نزد افکار عمومی افزایش یافته، به همین دلیل پیگیری این اخبار و واکنش به آنها هم به یک ضرورت تبدیل شده است. در «سبزینه» تلاش می کنیم اخبار واقعی و پالایش شده از خطا منتشر شود و به دست مخاطبان علاقمند برسد.

دبیر تحریریه سبزینه افزود: این روزنامه در هشت صفحه و به صورت مستقل منتشر می شود،  اما  پتانسیل افزایش صفحات به 12 تا 16 صفحه را با توجه به اهمیت این حوزه ها و نیاز به بررسی و تجزیه تحلیل مسائل بخش دارد و امیدواریم به زودی با حمایت خوانندگان بتوانیم هم تیراژ و هم تعداد صفحات تخصصی را افزایش دهیم.

گفتنی است این روزنامه به قیمت 1000 تومان به فروش می رسد.

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید