ممنوعیت آتش زدن بقایای كشت گندم و جو در مزارع گلستان

تاریخ درج خبر :۱۳۹۵/۳/۳۰

زمین آنلاین: آتش زدن هرگونه بقایای كشت شامل كاه و كلش در مزارع ممنوع است  و در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی برخورد قضایی با متخلفین خواهد شد.


به گزارش زمین آنلاین، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان با صدور اطلاعیه ای خبر داد:  آتش زدن هرگونه بقایای كشت شامل كاه و كلش در مزارع ممنوع است  و در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی برخورد قضایی با متخلفین خواهد شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: « آتش زدن بقایای مزارع كشاورزی علاوه بر آسیب به بافت ارزشمند خاك و تاثیر منفی بر حاصلخیزی خاك مزارع، موجب آلودگی هوا و انتشار گازهای آلاینده و تشدید بیماری های ریوی ، قلبی و عروقی خواهد شد.

علاوه بر این مشكلات در برخی موارد نیز آتش مزارع موجب سرایت به جنگل ها و بیشه زارها نیز شده و خسارات زیادی به محیط زیست  وارد می شود.

از عموم كشاورزان منطقه درخواست می شود پس از برداشت محصول از هرگونه سوزاندن كاه و كلش گندم در مزارع اكیدا خودداری كنند . در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی ، مالكین مزارع به محاكم قضایی برای پیگرد قضایی ارجاع داده خواهند شد که برابر تبصره یک و دو ماده 688 قانون مجازات اسلامی در خصوص تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست با متخلفین برخورد خواهد شد .
 

 

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید