قرارهای سبز در سرتاسر ایران برگزار شد

تاریخ درج خبر :۱۳۹۶/۹/۱۹

قطعا حفاظت از محیط زیست بدون نیروی انسانی امکان پذیر نیست. اما در این میان فعالینی که داوطلبانه  نقش خود را ایفا می کنند نقش ویژه تری دارند. در قرار سبز هفته سوم آذر ماه 1396 سعی بر این داریم تا رسانه ای برای تمام محیط زیستی ها باشیم. 


1- #قرار سبز در شهر #اراک استان#مرکزی

در جشن دومین سالگرد فعالیت پویش سه شنبه های بدون خودرو، ۱۴ آذر ماه همایش دوچرخه سواری با حضور مردم و مسئولین هیئت ورزش‌های همگانی و هیئت دوچرخه سواری با حضور ۱۵۰ نفر برگزار شد. عصر همین روز نیز همایشی با عنوان شهر سالم حمل و نقل پاک برگزار شد. پویش مردمی سه شنبه های بدون خودرو جهت توسعه حمل ‌و نقل پاک و ترویج زیست محوری دو سال پیش از شهر اراک شروع شد و امروز در دومین سال فعالیتش در ۲۰۰ شهر به صورت جدی دنبال می‌شود.

 

2- #قرارسبز در شهر #مهاباد استان #آذربایجان _غربی 

دومين سالگرد کمپین سه شنبه های بدون خودرو توسط انجمن ژیانه وهی ژینگه مهاباد و با حضور بيش از سيصد دوچرخه سوار مهابادي جشن گرفته شد. در این برنامه، دوچرخه سواران مسيرهاي سطح شهر را ركاب زدند.

 

3- #قرارسبز در شهر#کرمانشاه استان #کرمانشاه

پیام آوران اریبهشت کرمانشاه با همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه اقدام به توزیع ۳۰۰۰ کیسه پارچه ای در چند مرحله نمودند. این فعالیت با هدف ترویج مجدد فرهنگ استفاده از کیسه پارچه ای و کاهش مصرف کیسه پلاستیکی هنگام خرید مخصوصا هنگام خرید نان انجام شد. لازم به ذکر است کرمانشاه اولین شهری است که در آن استفاده از کیسه پلاستیکی در نانوایی ها ممنوع می باشد.

 

4- #قرارسبز در شهر #تالش استان #گیلان

کارگاه آشنایی با اکوتوریسم، پرنده نگری و نحوه نگهداری و تیمار پرندگان شکاری توسط موسسه محیط زیستی شقایقهای وحشی هیرکانی در شهر تالش برگزار شد.

 

5- #قرارسبز در شهر #مسجدسلیمان استان #خوزستان

بانو محمدی و جناب مولایی با همراهی فعالین محیط زیست زندگی مشترک خود را با کاشت نهال در حوالی محل سکونت خود جشن گرفتند. این ازدواج درختی زوج محیط زیستی و دوستدار طبیعت در مسجدسلیمان به همت شورای هماهنگی سمن های محیط زیستی برگزار شد. 

 

6- #قرارسبز در شهر #لاهیجان استان #گیلان  

ویژه برنامه روز جهانی خاک به همت کارگروه کودک و نوجوان انجمن بوم‌ بانان و با همکاری موسسه شادمانی کافه کودک آرامش انجام شد.

 

7- #قرارسبز در شهر#آبدانان استان #ایلام

به همت انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان ایلام، برنامه یک ساعت با محیط بان با حضور مسئول اداره محیط زیست و محیط بانان در دبیرستان مریم اجرا شد.

 

8- #قرارسبز در شهر# شیروان استان #خراسان_شمالی

سی امین قرار سبز انجمن طنین پاکبانان شیروان با پاکسازی اطراف پل شهید پارسا و بلوار شهید بهشتی انجام شد.

 

9- #قرارسبز در شهر #آستارا استان #گیلان

گروه مردم نهاد زیستمان در سومین هفته متوالی اقدام به پاکسازی رودخانه مرداب آستارا کرد. این گروه قصد دارد در اقدامی برنامه ریزی شده، تا نوروز 97 رودخانه مرداب را به اولین رودخانه بدون زباله ایران تبدیل کند.

 

10- #قرارسبز در شهر #شوشتر استان #خوزستان 

به همت انجمن هواداران کارون زلال شوشتر و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست و شهرداری شهرستان شوشتر برنامه کاشت نهال، در آستانه روز دانشجو و در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و توسعه فضای سبز شهری، با حضور دانشجویان در بلوار دانشگاه شوشتر انجام شد.

 

11- #قرارسبز در شهر #لاهیجان استان #گیلان

کلاس های دوره ای آموزشی انجمن بوم بانان در مدارس شهرستان لاهیجان این بار با موضوع  کودک و خاک در دبستان تربیت ۲ ادامه یافت.

 

12- #قرارسبز در شهر#مسجدسلیمان استان #خوزستان

به همت شورای هماهنگی سمنهای محیط زیستی در هفته گذشته چندین برنامه از جمله، کاشت نهال های سازگار با منطقه توسط زوج های جوان و کودکان، توزیع 200 اصله نهال در بین اقشار مختلف جامعه به منظور توسعه فرهنگ کاشت درخت،  برپایی نمایشگاه کاردستی با وسایل دورریختی با همکاری مهد کودک کوثر مسجدسلیمان، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با هدف جوانه زدن فرهنگ محیط زیستی، نهالکاری دانشجویان دانشگاه سما واحد مسجد سلیمان به مناسبت روز دانشجو در حوالی دانشگاه سما، انجام شد.

 

13- #قرارسبز در شهر #شیراز استان #فارس

کارگروه آموزشی پاکسازان طبیعت فارس  با حمایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس برای سومین سال پیاپی  اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی درمدارس شیراز کردند. این برنامه در دبستان نیاکوثری ۲ انجام شد.

 

14- #قرارسبز در شهر #مسجدسلیمان استان #خوزستان 

دانش آموزان دبیرستان کوشا در مسجدسلیمان در اقدامی ارزشمند و با پیگیری دبیرفعال خود در حوزه محیط زیست همزمان با روز جهانی خاک اقدام به پاکسازی طبیعت نمودند. آنان با استفاده از شعار محیط زیستی بر حفاظت از آ

ن و ترویج فرهنگ طبیعت دوستی تاکید کردند.

 

15- #قرارسبز در شهر #شیراز استان #فارس

حاميان حيات وحش پارس و محيط بانان در اخرين ماه پاييز ٩٦ موفق به ثبت تصوير زيبايى از يك خانواده جديد پلنگ شامل يك ماده  به همراه دو توله امسالى شدند. اين پلنگ به نام خاتون نام گذارى شد.

 

16- #قرارسبز ویژه با #محیط بانان

امسال برای چهارمین سال پیاپی محیط بانان کشور گرد هم می آیند تا در مراسم جایزه یحیی که توسط انجمن یوزپلنگ ایرانی و حمایت بانک تجارت برگزار می گردد برگزیدگان خود را بشناسند. باشگاه مشتریان بانک تجارت، شرکت توریستی آهوان، دانشگاه محیط زیست، پایگاه خبری زیستبوم، خبرگزاری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، مواد غذایی دهاتی، گلریز و مجموعه محیط زیستی قرار سبز نیز از دیگر حمایت کنندگان این رویداد هستند.

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید