#قرارسبز هفته چهارم آذر ماه 1396

تاریخ درج خبر :۱۳۹۶/۹/۲۶

زندگی در قلمرو محیط زیست میسر است و حفاظت از محیط زیست راهی برای بقا زندگی و ادامه نسل آینده است. در این راه گروه های مردمی محیط زیستی می کوشند تا به فعالیت هایشان زندگی ادامه داشته باشد. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.


 

1. #قرارسبز در شهر #تهران

چهارمین دوره جایزه یحیی ویژه محیط بانان سراسر کشور که به همت انجمن یوزپلنگ ایرانی برگزار شد برندگان خود را شناخت. آقایان غلامرضا محمد زاده از گیلان و محسن دلیر و مدثر تیموری از خراسان رضوی برگزیده این دوره بودند.

 

2. #قرارسبز در شهر #لاهیجان استان #گیلان

با همت کارگروه آموزش بوم بانان گیلان،۱۹۶ دانش آموز دبستان ارشاد لاهیجان در کلاس آموزشی آشنایی با کوهستان و جنگل های هیرکانی شرکت کردند.

 

3. #قرارسبز در شهر #مشهد استان #خراسان_رضوی

۱۶۰ امین برنامه انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات در بحث آموزش و غذارسانی به پرندگان شهری در فصل سرما در پارک جنگلی وکیل آباد در شهر مشهد صورت گرفت.

 

4. #قرارسبز در شهر #آبدانان استان #ایلام

آموزش وفرهنگ سازی در خصوص تفکیک زباله های تر وخشک درپیش دبستانی امام حسن مجتبی (ع) توسط انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان ایلام انجام شد.

 

5. #قرارسبز در شهر #رحیم_آباد استان #گیلان

آموزش حفاظت از کوهستان و چگونگی مقابله با تخریب آن در مدرسه عشایری دخترانه الزهرا شهر رحیم آباد توسط کارگروه آموزش موسسه محیط زیست آسمانرود و با همکاری آموزش اداره محیط زیست شهرستان رودسر برگزار شد.

 

6. #قرارسبز در شهر #سروستان استان #فارس

تعدادی از گروه عاشقان طبیعت شهرستان سروستان همگام و همراه با محیط بانان زحمت کش استان فارس به منظور آمار گیری حیاط وحش پارک ملی بمو به کمک این یاران حیات وحش آمدند.

 

7. #قرارسبز در شهر #لنگرود استان #گیلان

کارگاه آموزشی روز جهانی حقوق حیوانات به همت کانون فعالان محیط زیست  یالمند لنگرود و مشارکت اداره محیط زیست لنگرود، همراه با آموزش مفاهیم زیست محیطی با پخش عکس و فیلم برگزار شد.

 

8. #قرارسبز در شهر #مسجدسلیمان استان #خوزستان

دوستداران محیط زیست در مسجد سلیمان یک سنجاب را با هماهنگی یکی از شهروندان تحویل گرفته و در منطقه شیمبار که زیستگاه اصلی آنها بشمار می رود رهاسازی کرد.

 

9. #قرارسبز در شهر #آستارا استان #گیلان

مراسم نکوداشت رودخانه و مرداب با استقبال گرم ۷۲ تن از شهروندان آستارایی برگزار شد. این مراسم خودجوش مردمی تا نوروز ۹۷ هر جمعه  در پل مرداب برگزار می‌شود.

 

10. #قرارسبز در شهر #یاسوج استان #کهگیلویه_و_بویراحمد

دسته بندی کمک های ارسالی مردمی برای ارسال به روستاها و مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد توسط اعضای انجمن نهضت سبز زاگرس انجام شد.

 

11. #قرار سبز در شهر #لاهیجان استان #گیلان

کارگاه آشنایی مقدماتی با دستگاه های جی‌پی‌اس در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان لاهیجان توسط کارگروه کشاورزی بوم ‌بانان  گیلان و همچنین رونمایی از کتاب "رده‌بندی و مورفولوژی گیاهان زراعی" انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان صورت گرفت.

 

12. #قرارسبز در شهر #زرقان استان #فارس

در سی و سومین جلسه شورای شهر زرقان که به درخواست نمایندگان تشکلهای محیط زیستی استان فارس در محل شهرداری زرقان تشکیل گردید اعضای تشکلهای استان فارس در جلسه حضور یافته و مراتب نگرانی خود را از تصویب احتمالی طرح توسعه پالایشگاه مطرح کرده و خواستار پیگیری بیشتر این موضوع توسط اعضای شورا گردیدند.پایین رفتن منابع آبی، شور شدن آب شرب چاه ها، عدم توجه به ارزیابی محیط زیستی و پیش بینی فضای سبز از جمله نکاتی بود که در این جلسه عنوان شد.

 

13. #قرارسبز در شهر #مسجد سلیمان استان #خوزستان

به همت شورای هماهنگی سمن های محیط زیستی مسجدسلیمان و با پیگیری مدیر و معاون پژوهش سرای علیمردان خان بختیاری در حیاط این واحد آموزشی گونه های بومی و گلهای زینتی توسط دانش آموزان کاشته شد،همچنین با مشارکت سمن های محیط زیست مسجدسلیمان و اداره محیط زیست شهرستان برنامه کاشت نهال و پاکسازی در کوی کارکنان سازمان برق انجام گرفت. در این برنامه که با استقبال اهالی نیز همراه بود ، دیدارهای چهره به چهره و آموزش نکات حقوق شهروندی در حوزه محیط زیست صورت گرفت. در ادامه این برنامه نیز در حیاط اداره هواشناسی نیز با همکاری پرسنل اداره متبوع و فعالین محیط زیست کاشت نهال انجام گرفت.

 

نظرات
محمدرضا توفیقی   ۱۳۹۶/۹/۳۰
ممنون از این کار زیبا.انشااله به اهدافمون برسیم
وبسایت
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید