آلودگی هوا با «سقط جنین خاموش» ارتباط مستقیم دارد

منظور از سقط جنین خاموش وضعیتی است که بدون آنکه مادر متوجه نشانه‌ای شود، بارداری متوقف شده و جنین می‌میرد.


21 تیر، روز ملی بدون پلاستیک (نایلکس) است. همه ساله بیش از یک صد میلیون تن پلاستیک در دنیا تولید می‌شود که علت آن توسعه صنایع پتروشیمی و تغییر در الگوهای مصرف بشر است،


زمین آنلاین : مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت "رودخانه بشار" مرگبار شده است.

مسکن مهر آب ها را آلوده کرده است

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۵/۵/۲۹

زمین آنلاین«مسکن مهر آب‌های زیر زمینی را آلوده کرده است.» این تازه‌ترین افشاگری درباره بزرگ‌ترین طرح دولت قبل در حوزه مسکن است؛ طرحی که هرچند مسئولان دولت قبل آن را راهی برای خانه دار شدن ایرانیان می‌دانستند، اما عملا با مشکلات عدیده‌ای رو به ‌رو بود، چنانکه از بدو اجرا با انتقادات زیادی مواجه شد؛ انتقاداتی که دامنه آن از غیر ایمن بودن ساختمان‌ها و نیندیشیدن تمهیداتی برای آموزش و تفریح ساکنان تا عدم دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی گسترده بود. حال خبر می رسد که مسکن مهر خسارات جبران ناپذیری هم به محیط زیست وارد کرده است که این مساله بار دیگر مشکل عدم توجه به محیط زیست را در برنامه های عمرانی برجسته می کند.


زمین آنلاین: روند تجاری‌سازی موتورسیکلت برقی که به همت محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و ساخته شده است آغاز شد؛ درصورت تحقق این امر و کاربری انبوه این وسیله نقلیه، تحول بزرگی در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی و مصرف سوخت های فسیلی در کشور ایجاد خواهد شد.


زمین آنلاین: آتش زدن هرگونه بقایای كشت شامل كاه و كلش در مزارع ممنوع است  و در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی برخورد قضایی با متخلفین خواهد شد.


مدیر دفتر برنامه و تلفیق بودجه ستاد احیای دریاچه ارومیه با هشدار نسبت به تبعات خشکی دریاچه برای تبریز، آماری از ابتلای کودکان ساکن در شهرستان‌های حوزه دریاچه ارومیه ارائه کرد.


معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دولت اعتبارمقابله با گرد وغبار را ازاعتبارات بند ش 224 دیده است، گفت:اعتبارات این کار بر اساس ضرورت ها و طرح هایی که سازمان حفاظت محیط زیست ارایه می دهد، از 60 تا 120 میلیارد تومان است.


نماینده ارشد سازمان ملل در ایران گفت: از سال 1900 تا اکنون از هر 10 تالاب شش تالاب از بین رفته و دیگر نمی‌توانیم اجازه بدهیم که تالاب دیگری از بین برود، ما باید باهم کمک کنیم تا هامون‌ها را نجات بدهیم ، سخت است ولی غیرممکن نیست.

"سیمفا " در انتظار اطلاعات پلیس

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۵/۲/۲۶

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از انتظار سامانه یکپارچه معاینه فنی برای اتصال بانک اطلاعاتی پلیس راهور خبر داد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19