انتشار اخبار مربوط به وقف بخشی از کوه دماوند نگرانی زیادی درباره آینده این اثر طبیعی ملی ایجاد کرده است. در پی همین نگرانی‌ها کارزاری با بیش از ۱۸هزار امضا به راه افتاده که خواستار توقف واگذاری دماوند است.

 


"انجمن دوستداران دماوندکوه" با صدور یک بیانیه ، به عنوان نهادی مدنی از مسئولان ارشد کشور به ویژه مسئولان قضایی درخواست کرد تا در اسرع وقت، حکم غیرقانونی "انتقال بخشی از دماوند به سازمان اوقاف" را باطل کند


در واکنش به مباحث طرح شده در برخی سازمان ها و مدیران دولتی در موافقت با "طرح انتقال آب خزر" طی روزهای اخیر، شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی کشور به نمایندگی از بیش از هزار انجمن مردم نهاد محیط زیستی و کنشگران این حوزه نامه ای خطاب به رئیس جمهور نوشت.

ضرورت نوسازی سازمان فکری حکمروایی آب توسط رییس جمهور


پس از کش و قوس های فراوان برای نجات "منطقه حفاظت شده خاییز" و دور زدن های ممتد از سوی مجریان و عوامل این پروژه، حالا نمایندگان سازمان های غیردولتی در شبکه ملی محیط زیست کشور گرد هم آمده و از دادستان کل کشور تقاضای کمک کرده اند.


کنشگری در حوزه مسائل زیست بومی، امیدواری نسبت به اکوسیستم‌ها را بیشتر می‌کند؛ به شرطی که گوش مسوولان بدهکار شنیدن صدای مطالبه گران باشد. کارون در خطر اجرای پروژه های انتقال آب است و این را فعالان محیط زیست بارهاست فریاد زده اند.


یک فعال محیط زیست گیلان با ارسال نامه ای سرگشاده خطاب به "مجمع نمایندگان استان گیلان "بخشی از مطالبات و انتقادات فعالان محیط زیست استان را برشمرد.


در حالی که پروانه فعالیت معدن بوکسیت تاش در بزرگ ترین کانون آبساز البرز شرقی ماه ها پیش به اتمام رسیده و به دلیل تخریب های فراوان و تایید این تخریب ها از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تمدید هم نشده است؛ اما این معدن بدون مجوزهای لازم، همچنان در حال فعالیت است. این وضعیت، نزدیک به 4 سال است که گروه های مختلف مردم شاهرود را به واکنش واداشته و فعالان محیط زیست منطقه را در اینباره حساس کرده است و با این همه تخلف های شرکت آلومینای جاجرم همچنان ادامه دارد.


زمین آنلاین : پویش مردمی «یوز تا ابد» تاکنون موفق به تعیین تکلیف ۵۵۳۶ پروانه دام اهلی در پارک ملی توران استان سمنان، یکی از مهمترین زیستگاه‌های یوزپلنگ آسیایی در کشور شده است.


در هفته ی پایانی دیماه که روز ملی هوای پاک نیز در آن وجود داشت فعالان و انجمن های محیط زیستی در سراسر ایران برنامه های متفاوتی طرح ریزی و اجرا نمودند. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.


امیرحسین ولیان، دبیر جمعیت دیده بان طبیعت وشبکه سمن‌های زیست محیطی شهرستان شاهرود گفت:از سوی مردم ایران به حسن روحانی برای انتخاب عیسی کلانتری و سیاست های ضد محیط زیستی او که تمام دست‌آوردهای دولت محیط زیستی را در 4 سال اول بر باد می‌دهد کارت زرد می دهم. من به روحانی رای داده ام و پشیمان هم نیستم؛ اما از انتخاب روسال دو سازمان متولی جنگل و محیط زیست شگفت‌زده هستم. چرا باید به دلیل این انتخاب و رویکرد نادرست، با محیط زیست وحیات مردم بازی شود و قشر متوسط از دولت تدبیر وامید، روی برگرداند؟
 
 
 

1 2 3