حکم غیرقانونی "انتقال بخشی از دماوند به سازمان اوقاف" را باطل کنید

تاریخ درج خبر :۱۳۹۹/۵/۱۰

"انجمن دوستداران دماوندکوه" با صدور یک بیانیه ، به عنوان نهادی مدنی از مسئولان ارشد کشور به ویژه مسئولان قضایی درخواست کرد تا در اسرع وقت، حکم غیرقانونی "انتقال بخشی از دماوند به سازمان اوقاف" را باطل کند


"انجمن دوستداران دماوندکوه" با صدور یک بیانیه ، به عنوان نهادی مدنی از مسئولان ارشد کشور به ویژه مسئولان قضایی درخواست کرد تا در اسرع وقت، حکم غیرقانونی "انتقال بخشی از دماوند به سازمان اوقاف" را باطل کند.

 

به گزارش زمین آنلاین و به نقل از اسکان نيوز در این بیانیه با اشاره به اینکه دماوند به عنوان اثر طبیعی _ملی دارای عالی ترین درجه حفاظتی است تاکید شده که بر اساس قانون هیچ گونه امکان واگذاری یا بهره برداری از آن وجود ندارد. متن کامل این بیانیه در ادامه می آید.

 

 

 

نه به واگذاری دماوند

 

۱_در اقدامی ناباورانه و کاملا غیر قانونی ، با حکم دیوان عالی کشور، برای بخشی از اراضی قله دماوند سند وقفی صادر شده است.

 

۲_دماوند بلندترین کوه ایران و به عنوان اولین میراث طبیعی ثبت ملی شده است. اثر طبیعی _ملی دارای عالی ترین درجه ی حفاظتی است و بر اساس قانون هیچ گونه امکان واگذاری یا بهره برداری از آن وجود ندارد .

 

۳_بدون تردید این سند زمینه ورود متخلفین و تخریب اراضی مرتعی را به همراه خواهد داشت و در حقیقت مانعی بزرگ برای ثبت جهانی قله دماوند خواهد بود.

 

۴_دماوند، نماد بی بدیل و بخشی از هویت ملی ایرانیان است و واگذاری و دست اندازی به دماوند علاوه بر آنکه اقدامی کاملا ضد محیط زیستی است، بی اعتنایی آشکار به روح جمعی و زخمی کردن غرور مردم ایران است.

 

۵_انجمن دوستداران دماوند کوه، به عنوان نهادی مدنی از مسئولان ارشد کشور به ویژه مسئولان قضایی می خواهد تا در اسرع وقت، حکم غیر قانونی انتقال بخشی از دماوند به سازمان اوقاف را باطل نماید.

 

انجمن دوستداران دماوند کوه

 

 

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید