راه‌اندازی کارزار مردمی مخالفت با واگذاری دماوند

تاریخ درج خبر :۱۳۹۹/۵/۱۰

انتشار اخبار مربوط به وقف بخشی از کوه دماوند نگرانی زیادی درباره آینده این اثر طبیعی ملی ایجاد کرده است. در پی همین نگرانی‌ها کارزاری با بیش از ۱۸هزار امضا به راه افتاده که خواستار توقف واگذاری دماوند است.

 


با وجود اینکه سازمان اوقاف خبر وقف یک‌یازدهم از قله دماوند را تکذیب و اعلام کرده که زمین وقفی «جزو قله دماوند نیست و تنها یکی از یال‌های دماوند که به عنوان مرتع ملار شناخته می‌شوند وقف شده است» با این‌حال اسناد و مدارک جدید نشان می‌دهد که بخشی از کوه دماوند وقف شده است.

 

این موضوع باعث شده همچنان نگرانی‌ها درباره وقف این کوه پابرجا باشد. برهمین اساس کارزار مردمی بزرگی به راه افتاده که خواستار توقف این واگذاری است. برگزارکنندگان این کارزار از مسئولان سه‌قوه خواسته‌اند مانع وقف «نخستین و مهم‌ترین میراث ملی و طبیعی ایران» شوند.

 

امضاکنندگان این کارزار «با واگذارشدن هر بخشی از کوه دماوند شامل دامنه و قله آن و به هر اندازه و به هر سازمان و ارگانی به‌جز سازمان منابع طبیعی کشور» مخالفند و واگذاری این کوه به هر سازمان دیگری را «تجاوز به حریم این نماد ملی» دانسته‌اند.

 

در این کارزار که در آدرس (www.karzar.net/damavand) همچنان در حال جمع‌آوری امضاست در نهایت از سران سه قوه خواسته‌ شده به نگرانی مردم درباره این نماد مهم و ارزشمند ملی توجه ویژه شود.
 

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید