ظروف پلاستیک و خطرات آن برای طبیعت

تاریخ درج خبر :۱۳۹۴/۱۰/۲۲

در زمان کودکی‌ام رهگذران بسیاری را می‌دیدم که برای نوشیدن آب در معابر عمومی، از یک ظرف استفاده می‌کردند.


به گزارش زمین آنلاین و به نقل از همشهری آنلاین، کسانی که آگاهی بهداشتی داشتند به ما می‌گفتند که این کاری خطرناک است زیرا ممکن است باعث انتقال بیماری‌های مسری شود. سال‌ها طول کشید تا مردم بهداشت فردی را فرا گرفتند. اکنون اغلب مردم می‌دانند که میکروب‌ها چگونه منتقل می‌شوند و به این ترتیب مراقبت بیشتری در برابر بیماری‌های مسری به عمل می‌آورند. 

متأسفانه همزمان با این روند مثبت، آگاهی عمومی و احتیاط در برابر بیماری‌های غیرمسری چندان پیشرفتی نداشته است. افزایش بیماری‌هایی چون سرطان نشان از لزوم آموزش‌هایی دارد که مغفول مانده است. 

اکنون مردم به جای استفاده از یک ظرف مشترک برای نوشیدن آب، انبوهی از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را به جای می‌گذارند غافل از اینکه دفع این حجم از پلاستیک‌ها به راحتی ممکن نیست و نتیجه آن آلودگی محیط‌زیست و بیماری‌هایی برای انسان‌هاست. مردمی که به خوبی می‌دانند میکروب‌ها چگونه منتقل می‌شوند متأسفانه از مسمومیت ناشی از سموم شیمیایی موجود در پلاستیک‌ها بی‌خبرند.
 
آنها نمی‌دانند که سموم پلاستیک‌ها به‌طور مستقیم - از طریق تماس پلاستیک‌ها با مواد غذایی و آب- یا غیرمستقیم به بدنشان منتقل می‌شود. اکنون زمان آن است که هر شخص، ظرف شخصی و مطمئن خود را حمل کند.

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید