روایت کشته‌شدن محیط‌بانان در یک برنامه تلویزیونی

تاریخ درج خبر :۱۳۹۵/۴/۲۳

مستند «قربانی» که روایت‌گر زندگی چند تن از محیط‌بانان استان لرستان است که به جرم کشتن شکارچیان، محکوم به اعدام شده‌اند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.


به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، رضا فرهمند، کارگردان مستند «قربانی» در برنامه چهارشنبه (۲۳ تیر ماه) حضور پیدا می‌کند تا ضمن صحبت درباره ماجرای کشته شدن محیط‌بانان، درباره این اثر به بیان توضیحاتی بپردازد.

مستند «قربانی» روایت زندگی چند تن از محیط‌بانان استان لرستان است که به جرم کشتن شکارچیان، محکوم به اعدام شده‌اند و این در حالی‌ است که این افراد مدعی هستند به وظیفه خود عمل کرده‌اند. در این مستند ۴۲ دقیقه‌ای، محیط‌بان محکوم به اعدام درتقابل با محیط‌بانی که به دست شکارچی از بین رفته است، قرار می‌گیرد.

در کارنامه فیلمسازی رضا فرهمند آثاری چون «خیابان خانه من است»، «پشت دریاها شهریست»، «اتاق صعود»، «تجریش»، «پرسوک»، «لطفاً بوق بزنید»، «ساحل به ساحل» و «آزادی» به چشم می‌خورد.

همچنین دربخش دوم برنامه «سرزمین ما»، بشیر ابوالغبیش، نوجوان سرطانی اهوازی مهمان برنامه «سرزمین ما» می‌شود. آرزوی بشیر این بود که دوست دارد شهری تمیز و زیبا داشته باشد و مردم اهواز هم تصمیم گرفتند تا آرزوی او را برآورده کنند. روز ۲۴ دی ۱۳۹۴ مردم اهواز او را به شلوغ‌ترین و کثیف‌ترین خیابان شهر، یعنی خیابان نادری بردند تا او ببیند که چگونه همه چیز تمیز شده و دیگر در این خیابان خبری از زباله نیست.

مهمان دیگر برنامه حسن پیشوایی، کارشناس پروژه حفاظت از خرس سیاه، قوچ و میچ لارستان است که درباره آخرین وضعیت این پروژه به بیان توضیحاتی می‌پردازد. همچنین امیر ممیبنی، جوان دوچرخه‌سوار و از اعضای انجمن زیست پویان رامهرمز مهمان تلفنی برنامه خواهد بود. این دانشجوی ورزشکار، حرکت خود را ۴ تیر ماه از شهر تاریخی رامهرمز شروع و پس از رکاب‌زنی در کنار رودخانه کارون، کار خود را با هدف انتقال پیام و دغدغه مردم خوزستان درباره آلودگی ناشی از ریزگردها و نگرانی بابت انتقال آب سرشاخه‌های کارون، به مسوولان کشوری تا تهران رکاب زده است که در مسیر مورد استقبال مردم، دستگاه‌ها و انجمن‌های زیست محیطی قرار گرفته است.

در بخش معرفی برنامه «سرزمین ما» نیز به عنوان چهره برگزیده محیط زیستی هفته از حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ربانی، سخنگوی شورای اسلامی شهرکرمان به خاطر انتشار فیلم شیر دادن به چند توله سگ که مادرشان مرده است در شبکه های مجازی، تقدیر می‌شود. همچنین حسن اجتماعی در این قسمت از برنامه  اخبار محیط زیست را اعلام می‌کند.

برنامه زیست محیطی «سرزمین ما» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی، چهارشنبه (۲۳ تیر ماه) پس از سریال «پلیس مخفی» و حوالی ساعت ۲۳:۱۰ به روی آنتن شبکه یک می‌رود.

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید