هجوم نیروهای باراجین برای انتقال گونه‌های حیات وحش پردیسان

تاریخ درج خبر :۱۳۹۸/۷/۱۹

گروهی از عوامل دهکده طبیعت باراجین قزوین به کلینیک حیات وحش پردیسان رفته‌اند تا حیوانات این مجموعه حفاظتی را به دهکده طبیعت باراجین منتقل کنند.

هجوم نیروهای باراجین برای انتقال گونه‌های حیات وحش پردیسان


یک منبع آگاه اعلام کرد گروهی از طرف دهکده طبیعت باراجین قزوین به پارک پردیسان آمده و تلاش دارند حیوانات موجود در کلینیک حیات وحش پردیسان را گرفته و با خود به باراجین ببرند.

 

به گفته وی عوامل مدیریتی و کارکنان کلینیک حیات وحش پردیسان تاکنون در مقابل این موضوع مقاومت کرده و درها را بسته اند اما نیروهای اعزامی به شدت آنها را تحت فشار گذاشته اند تا حیوانات پردیسان را به این گروه تحویل دهند.

 

پیش از این ساخت بیمارستان و کلینیک حیات وحش در مجموعه باراجین مطرح شده و قرار بود پس از آنکه این مجموعه، بیمارستان خود را تکمیل کرد، صرفاً حیواناتی که مجروح می شوند و نیاز به درمان خاص در این بیمارستان دارند، به باراجین منتقل شوند. اما اکنون به نظر می رسد دهکده طبیعت باراجین تلاش دارد تا با حیوانات پردیسان مجموعه خود را تجهیز و تکمیل کند.

 

عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این تحت عنوان ساماندهی این کلینیک گفته بود این مجموعه باید ساماندهی شده و همه گونه های حیات وحش آن به مراکز دیگر به ویژه باراجین منتقل شود.

 

اگرچه کلینیک حیات وحش پردیسان محل نگهداری موقت حیوانات برای تیمار و بهبود است اما آن گونه که منابع آگاه به خبرنگار مهر گفته اند این تصمیم زمینه چینی برای تعطیل مرکز بازپروری حیات وحش در پردیسان قلمداد می شود.

مهر 

نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید