مخالفت معاونت امور جنگل سازمان جنگل‌ها با انتقال آب خزر

تاریخ درج خبر :۱۳۹۸/۷/۳۰

جنگل‌های هیرکانی در مسیر لوله‌گذاری برای انتقال آب خزر هستند و همین موضوع، متولی را بر آن داشت تا نسبت به خسارت هایی که در طرح انتقال آب خزر به آنها وارد می شود واکنش نشان دهد.


معاونت امور جنگل "سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور" طی نامه ای به دلیل تخریب بسیار زیاد جنگل های هیرکانی ایران، با "طرح شیرین سازی و انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی" مخالفت کرد.

 

در این نامه که به شماره 98/3/26041 و مورخ 98/07/29 به ثبت رسیده است عباسعلی نوبخت معاون امور جنگل سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور، با اشاره به 3مصوبه کمیته فنی، دو مصوبه در دوره مدیریت خود مازندران –ساری و گزارش و مخالفت اخیر کمیته فنی منابع طبیعی مازندران-ساری، به صراحت با این طرح اعلام مخالفت کرده است. 

 

او در بخشی از نامه گفته است که « کاری به اصل پروژه ندارم و نظر دادن درباره پروژه انتقال آب، در حیطه اختیارات من نیز نیست؛ من متولی جنگل های کشور هستم و طبق منویات مقام معظم رهبری درباره جلوگیری از تخریب جنگل، اصل 50 قانون اساسی و بند ف ماده 38 قانون برنامه ششم توسعه ، با توجه به اینکه انتقال آب از مسیر جنگل های هیرکانی می گذرد، معاونت امور جنگل، مخالفت صریح خود را با این پروژه اعلام می کنم.» 

 

"طرح شیرین سازی وانتقال آب خزر به کویر مرکزی" در دولت دهم مطرح و با آن در کمیسیون زیربنایی دولت موافقت شد؛ اما با مخالفت کارشناسان و بدنه کارشناسی سازمان جنگل ها و با تغییر دولت عملی نشد در دولت یازدهم رد شد. اما حالا این طرح، در دولت دوازدهم کلید خورده و با بی قانونی و موافقت مشروط سازمان حفاظت محیط زیست کشور در حال چیش رفت است که با مخالفت متولی جنگل های کشور مواجه شده است.

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت ۱۳:۲۳کد مطلب: ۲۳۳۷۸

اسکان نیوز 
نظرات
درج نظر جدید
نام
وبسایت
ایمیل
متن
   

کد امنیتی فوق را وارد کنید